JaunumiObjektu datu bāzeViesu grāmataPreseNoderīgās saitesLikumi/Normatīvie aktiСiti NI industrijas profesionali
IZGLITĪBA
AUTORIZĀCIJANĪMA MAC uzsāk piecu dienu 2014. g.rudens/ziemas mācību sesiju specialitatē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS .
(Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies..
Pieteikuma anketa

NĪ TIRDZNIECĪBAS SPECIALISTS
PRIEKŠLIKUMI/KOMENTĀRI
Lai nodrošinātu normālu biedrības NĪSA un tās Galvenā biedra NĪMA web-saita un tā objektu datu bāzes _ Multi Listing Sevice (MLS) darbību, lūdzam visus lietotājus, ziņot web-saita administratoram (NĪSA administrācijai) par web-saita un datu bāzes - MLS nepilnībām, kā arī par nekorektu MLS lietošanu. Piem. MLS ievietotais objekts jau ir pārdots, bet 24 stundu laikā nav "izņemts" no MLS, kā arī par likuma, profesionālo, ētisko, koleģiālo u.c. normu pārkāpšanu attiecībās starp mākleriem vai starp mākleri un klientu.
Vaneta 27.10.2006 15:46
Labdien,vēlējos uzzināt,kā man rīkoties,ja esmu 1998.gadā privatizējusi 1/3 no komunālā dzīvokļa un 2/3 pieder citai personai.Laika gaitā no viena komunālā dzīvokļa ir uztaisītu 2 atsevišķi dzīvokļi,kuriem ir 2izejas - parastā un tā saucamā melnā. Otra īpašniece visu laiku staigā caur manu dzīvokli nevis izmanto savu -tā saucamo melno izeju.Kā arī šī te otra īpašniece ir atstājusi man mazāku platību, jo vienojusies par reālu sadali mēs neesam.
Atbilde:
Labdien Vaneta! Cik var spriest no Jūsu jautājuma, Jūs 1998.g. kopā ar savu komunālā dzīvokļa kaimiņieni privatizējāt šo dzīvokļa īpašumu kā kopīpašumu. Droši vien, atkal spriežot no jautājuma, Jūs privatizējot šo kopīpašumu nenoslēdzāt ar otru koīpašnieku vienošanos par kopīpašuma lietošanas kārtību. Lūk tas būtu pirmais ko šodien vajadzētu izdarīt. Ar dzīvokļa oficiālu dalīšanu reālās daļās būs problēmas, jo likums "Par dzīvokļa īpašumu" nepieļauj tā dalīšanu reālās daļās. Tādu "staiģāšanu" caur dažādām ieejām protams Jūs varat noteikt un padarīt saistošu abām pusēm, bet protams tikai savstarpēji vienojoties (vienošanos var slēgt un apstiprināt pie notāra). Dzīvokļa dalīšanu var likumīgi prasīt, bet tikai tā, ka vienam no kopīpašniekiem paliek viss dzīvoklis un tas otram izmaksā tā domājamo daļu naudā. Ja savstarpēji nevar vienoties, tad par to var griesties tiesā. Ja gribat izsmeļošāku atbildi lūdzu zvaniet un vienosimies par konsultācijas laiku. Vēlam sekmes. Nekustamā īpašuma mācību atbalsta centrs.
Aivars 01.01.1970 03:00
Vai man būs jāmaksā ienākumu nodoklis pārdodot man pirms mēneša sievas uzdāvinātu zemes gabalu.
Atbilde:
Likuma par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9. pants.:"Ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi:...19) ienākumi no sava īpašuma pārdošanas, izņemot ienākumu no: c) tāda nekustamā īpašuma pārdošanas, kas ir bijis personas īpašumā mazāk par 12 mēnešiem. Vēlam veiksmi! SIA "Nekustamā īpašūma mācību atbalsta centrs
Vārds
E-pasts
Teksts

NĪ PROFESIONĀLAS APVIENĪBAS

MŪSU PARTNIERI
Latvijas Reklāma
www.domfoto.lv
Avīze "Reklāma"
www.reklama.lv
Īpašnieku savienība "Zeme-būve"
KONTAKTI
Adrese: Pulka 3 (2st.), Rīga, LV-1007, Latvija
Tālr.:+371 29105545
Tālr./fakss: +371 67089626
e-mail: nima1sv@yahoo.com
© 2006 Biedrība NĪSA. Visas tiesības aizsargātas.
STATISTIKA
Rambler's Top100
Top.LV